■ مانور چاله ها در خیابان های درق / گلایه مردم، تعلل مسئولین

■نوشته شده در:1395/09/07

حکایت ناتمام آسفالت‌های خراب شهر درق روایتی از مدیریت ناصحیح شهری است که اگرچه همواره مانند زخمی کهنه بر پیکر درق خودنمایی می‌کند اما این روزها و با تبدیل این آسفالت‌های خراب به چاله‌های عمیق بیش از پیش چهره این شهر را مخدوش کرده است.


به گزارش پایگاه خبری گرمه :اگر در سطح خیابان اصلی شهر درق روزانه عبور و مرور داشته باشید شاهد اختلاف سطح‌ها و چاله‌چوله‌هایی در این خیابان خواهید بود ،این چاله‌ها علاوه بر زشت کردن چهره خیابان‌های شهر، مشکلاتی را برای عبور و مرور شهروندان ایجاد کرده و برای دارندگان خودروها هم به معضلی اساسی تبدیل شده و با افزایش اصطكاك از عمر خودروها می‌کاهند.

به نظر می‌رسد که این وضعیت نامطلوب و کیفیت نامناسب خیابان‌ها در شأن شهر شهیدپرور درق که بیشترین شهید شهرستان را نسبت به جمعیت تقدیم انقلاب اسلامی کرده است نیست  و در بعضی موارد این آسفالت خراب منجر به خسارات مالی به مردم و شهروندان شده است ،بنابراین می‌طلبد در این شهر که از وضعیت آسفالت نامطلوبی برخوردار است مجموعه شهرداری و مسئولین ذی‌ربط چاره‌ای اساسی بیندیشند و اقدامات جدی در این زمینه انجام شود.

ترشیزی  یکی از شهروندان درقی دراین‌باره می‌گوید :امروز به خاطر لوله آب خیابان اصلی را می‌شکافند،فردا به خاطر کابل تلفن و روز دیگر به خاطر لوله گاز و روزی هم به خاطر تعمیرات آسفالت ،خیابان اصلی این شهر که بیشترین تردد شهری را دارد مسدود است.

صالحی یکی از رانندگان تاکسی که برای سرویس‌دهی به مردم در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند  می‌گوید :برای خود و شهرم تأسف می‌خورم که چرا ما نباید یک خیابان سالم داشته باشیم و این امر باعث می‌شود که خسارات زیادی به و سائل نقلیه مردم وارد شود که با این وضعیت آسفالت خیابان‌ها هرسال دو سه بار باید به‌غیراز خسارات دیگری که خودرویم وارد می‌شود به کارگاه‌های تنظیم جلوبندی و مکانیک مراجعه کنم این در حالی است که در صورت‌وضعیت مطلوب خیابان‌ها شاید هرچند سال یک‌بار برای تنظیم جلوبندی خودرویم مراجعه کنم.

قاسمی یکی دیگر از شهروندان درقی می‌گوید :چاله‌چوله‌های این شهر دیگر مردم و شهروندان را کلافه کرده است به‌طوری‌که وقتی در خیابان اصلی شهر رانندگی می‌کنیم انگار در یک جاده روستایی و کوهستانی مشغول رانندگی هستیم.

حسین زاده یکی دیگر از شاکیان وضعیت نامطلوب آسفالت درق است که در این زمینه اظهار می‌کند: بخشی از چاله‌چوله‌ها و خرابی‌های آسفالت به حفاری‌های دستگاه‌های خدمات رسان برمی‌گردد که بعدازآن به‌خوبی ترمیم نمی‌شوند و بخشی نیز به کیفیت آسفالت برمی‌گردد و از آسفالت سرد استفاده می‌کنند که این امر باعث می‌شود بعد از مدت کمی آسفالت پوسته‌پوسته و خراب شود.

ملاصالحی از ساکنین خیابان آزادگان  این شهر با اشاره به اینکه خاک خیابان آزادگان از جنس  گچ و آهک است می‌گوید: این امر باعث شده اگر امروز لوله‌ای شکسته شود بعد از یک هفته تا ده روز مردم کوچه متوجه می‌شوند که لوله شکسته  و این خود باعث هدر رفتن این نعمت خدادادی می‌شود.

وی در ادامه بابیان اینکه خیابان آزادگان 14 به دلیل فرسودگی و اتفاقات زیاد آب هیچ جای سالم ندارد گفت :بارها به اتفاقات اداره آب و فاضلاب شهری تماس گرفته‌ایم و حتی این مهم را مکتوب اعلام کرده‌ایم ولی متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی در راستای اصلاح لوله‌های فرسوده انجام‌نشده است و همچنان آب هدر می‌رود.

ملاصالحی در ادامه بابیان اینکه متأسفانه امروزه  با مشکل کمبود آب در کل کشور مواجه هستیم گفت :اداره آب و فاضلاب شهرستان  وظیفه دارد بلافاصله بعد از اطلاع‌رسانی مردم از شکستگی و هدر رفت آب اقدام به تعویض یا اصلاح شبکه آن محل کند نه اینکه دست روی دست بگذارد تا این نعمت خدادادی از دست برود.

برای اینکه یک‌طرفه به قاضی نرویم گشتی در شهر زدیم و جواب شهردار شهر درق را خواستار شدیم.

عباس جعفری شهردار شهر درق با بیان اینکه فرسودگی شبکه آب و شکستن لوله‌ها باعث تخریب  آسفالت خیابان  می‌شود گفت :بعد از پیگیری‌های فراوان اداره آب و فاضلاب شهری اقدام به تعویض و اصلاح شبکه‌های فرسوده آب‌رسانی در شهر درق کرده است که تاکنون تمام انشعابات وصل نشده و به‌محض اتصال تمام انشعابات به شبکه جدید روکش اسفالت انجام خواهد شد.

جعفری در ادامه یکی دیگر از مشکلات و معضلات درزمینهٔ تخریب آسفالت را عدم رعایت قوانین شهری از سوی رانندگان کامیون‌های سنگین اعلام کرد و گفت :متأسفانه باوجود هشدارهای فراوان بازهم شاهد تردد و پارک کامیون‌های سنگین در خیابان اصلی و کوچه‌های این شهر هستیم که این امر موجب آسیب‌رسانی و تخریب زیرساخت‌های موجود می‌شود.

شهردار درق ضمن دعوت  شهروندان به رعایت قوانین شهری گفت :مجموعه شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند همه اقدامات لازم جهت زیباسازی و حفظ شهر را انجام دهد و این مهم نیاز به همت و همکاری همه‌جانبه مردم با مجموعه شهرداری دارد.

انتهای پیام/جعفری

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
نظر*:  
انصراف
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است