■ قیام ۱۹ دی مردم قم، سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی بود

■نوشته شده در:1395/10/17

امام‌جمعه گرمه گفت: قیام ۱۹ دی مردم قم، سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی بود و اعتماد و اتکا به خدا، بصیرت، حضور مردم در صحنه و دشمن‌شناسی از شاخص های این روز بزرگ است.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، حجت‌الاسلام تاتاری امام‌جمعه شهر گرمه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: سومین صفتی که امیرالمؤمنین حضرت علی علیه‌السلام برای انسان مؤمن بیان می‌کند رعایت تواضع و فروتنی است.

وی با بیان اینکه تواضع، ضد تکبر، تملق و چاپلوسی است اظهار داشت: تواضع در مقابل خداوند، اولیای الهی و پدر و مادر از نشانه‌های انسان مؤمن است.

حجت‌الاسلام تاتاری تواضع و فروتنی در مقابل انسان‌های ظالم و متکبر را خلاف قوانین الهی و اسلامی دانست و افزود: برخورد با منافقین و کفار باید صریح و بدون تواضع باشد.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام خونین مردم قم در سال 56 گفت: ۱۹ دی 56 نقطه آغاز انقلاب اسلامی از شهر مقدس قم به وسیله اقشار مختلف مردم به‌ویژه روحانیت بود.

خطیب نماز جمعه گرمه اظهار داشت: حضور روحانیت در پیشانی مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و حمایت و پشتیبانی مردم از این حرکت، سرآغازی برای غلبه مردم بر رژیم فاسد ستم‌شاهی شد.

وی ادامه داد: روز 19 دی‌ماه یادآور حماسه بزرگ و باشکوهی است که برگ دیگری از کتاب زرین انقلاب اسلامی را رقم زد و در چنین روزی قیام خونین مردم و طلاب حوزه علمیه قم شکل گرفت.

امام‌جمعه گرمه با گرامیداشت این روز بزرگ و شهدای راه حق تأکید کرد: 19 دی همان روزی که در تاریکی استبداد و ستم، روزنه‌ها را به سوی روشنایی و انقلاب به روی ملت ستم دیده ایران گشود و خط بطلانی بر 2 هزار و 500 سال نظام ستم‌شاهی در مدت‌زمان کوتاهی کشید.

وی همچنین شاخص‌ها و ویژگی‌های ۱۹ دی را اعتماد و اتکا به خدا، بصیرت، حضور مردم در صحنه، دشمن‌شناسی و عکس‌العمل به‌موقع مردم دانست و بیان داشت: توجه به این معیارها هم در قضیه ۹ دی ۸۸ و هم در قیام ۱۹ دی‌ماه مردم قم مشهود است.

خطیب نماز جمعه گرمه با اشاره به توهین رژیم منحوس پهلوی به امام خمینی (ره) در روزنامه‌ها، این اقدام را توهین به مرجعیت، فقه و فقاهت و توهین به امام زمان (عج) دانست و افزود: نتیجه چنین اقداماتی از سوی رژیم پهلوی، بصیرت مردم و رهبری هوشمندانه امام (ره) عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن 57 بود.

انتهای پیام/


نظر شمانام:
ایمیل:  
نظر*:  
انصراف
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است