■ برگزاری دوره تخصصی امداد جاده‌ای در گرمه / تصاویر

■نوشته شده در:1395/10/20

دوره آموزشی تخصصی جاده در جمعیت هلال‌احمر گرمه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، رئیس جمعیت هلال‌احمر گرمه با بیان این مطلب گفت: این دوره با حضور 20 امدادگر جوان به مدت 6 روز برگزار شد.

 وی افزود: در دوره تخصصی امداد جاده‌ای شرکت‌کنندگان دانش عملیاتی خود را در خصوص وظایف نجاتگر جاده، کمک‌های اولیه، ایمنی و ارزیابی صحنه آشنایی و نحوه کار با تجهیزات نجات در جاده، تثبیت صحنه و خودرو در جاده افزایش می‌دهند.

حسن محمودیان اظهار داشت: بالا بردن سطح آگاهی امدادگران در امدادرسانی به‌موقع حوادث جاده‌ای، ارتقای سطح علمی امدادگران و نجاتگران و تربیت نیروهای جدید جهت حضور در پایگاه‌های امداد و نجات بین‌شهری از اهداف برگزاری این دوره است.

 وی بیان کرد: شرکت‌کنندگان پس از موفقیت در آزمون کتبی و عملی و کسب نمره حداقل 14 موفق به دریافت گواهی‌نامه تخصصی نجات در جاده می‌شوند.

رییس جمعیت هلال‌احمر گرمه ادامه داد: در هفته آینده نیز دوره تخصصی پیش بیمارستانی به مدت 40 ساعت برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در دوره تخصصی پیش بیمارستانی نجاتگر با ارزیابی صحنه و محیط حادثه، تثبیت پزشکی مصدوم، لوله‌گذاری تراشه، اصول صحیح آتل‌بندی و حمل مصدوم، آشنایی با داروهای اورژانسی، تریاژ و بانداژ زیر نظر مربیان مجرب آموزش و پژوهش جمعیت هلال‌احمر آشنا می‌شوند.

محمودیان تصریح کرد: برگزاری دوره‌های تخصصی حمایت روانی و اسکان نیز به‌صورت استانی و به میزبانی جمعیت هلال‌احمر گرمه از دیگری برنامه‌های آموزشی این شهرستان تا پایان دی‌ماه است.

انتهای پیام/


نظر شمانام:
ایمیل:  
نظر*:  
انصراف
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است