<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ وضعیت آتش به اختیار خطیر بودن موضوع را نشان می دهد

■نوشته شده در:1396/03/24

موقعیت و وضعیت آتش به اختیار همان حالتی است که باید همه اقشار مردم و بخصوص مسئولین نظام در این سالها صبرداشته باشند و بیگدار به آب نزنند، اما از گفتن حق کوتاه نیایند ، آتش به اختیار فرهنگی یعنی همین.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، فرمایشات مقام معظم رهبری به افسران  جنگ نرم در جمع جوانان و دانشجویان نشان می دهد ما همچنان در جنگی فرهنگی هستیم  بطوری که فرمودند: من به همه‌ آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتباً می گویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌ قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار. "

هر کشوری برای خود ریلی به نام "قانون" دارد تا بتواند به واسطه آن راه را به درستی طی کند و به سر منزل مقصود برسد. کشور ما طبق قانون، یک رهبر دارد که به فراخور شرایط، زمان و موقعیت های مختلف صلاحدیدهایی را در نظر می گیرند و بر اساس آن توصیه هایی را خطاب به مسوولین مطرح می کنند. از هر سخنی می توان برداشت های گوناگون داشت؛ اما افراد، گروه ها و جناح های سیاسی باید بدانند که به هیچ عنوان اجازه ندارند توصیه های رهبری را تفسیر به رای کنند.

تفاوت «آتش به احتیاط» با «آتش به اختیار» به خطیر بودن موقعیت بازمی گردد. در موقعیت آتش به احتیاط که معمولاً در صحنه‌های غیرجنگی کارکرد دارد، باید از دشمن بودن طرف مقابل اطمینان حاصل کرد و سپس شلیک نمود اما در وضعیت «آتش به اختیار» که خطیر بودن اوضاع را نشان می‌دهد و در صحنه نبرد کارکرد وسیع تری دارد، باید بیشتر جانب احتیاط را به خرج داد و برای اطمینان از حفظ جبهه خودی، برخورد محتاطانه با دشمن نداشت.

دستور امام خامنه ای به افسران جنگ نرم نشان می دهد ما همچنان در جنگی فرهنگی هستیم و متاسفانه نهادهای فرهنگی نتوانسته اند به وظایف خود در این جنگ نرم عمل کنند و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب فرمان آتش به اختیار را به جوانان مومن و متدین در دانشگاهها می دهند./انتهای پیام

نویسنده: محمدصادق بابائی

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است