<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ گزارش تصویری نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان گرمه 9 تیر 96

■نوشته شده در:1396/04/09

نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان گرمه به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای تاتاری امام جمعه شهرستان گرمه با حضور پرشور مردم شهید پرور گرمه و ایور برگزار گردید.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، مردم شهید پرور شهرستان گرمه یک بار دیگر تعهد خود را به انقلاب اسلامی ایران با حضور در نماز جمعه اثبات کردند.

 

در آیات ۹ و ۱۰ سورهٔ جمعه در قرآن چنین آمده است : ای کسانی که ایمان آورده‌اید چون برای نماز جمعه ندا درداده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این برای شما بهتر است (۹) و چون نماز گزارده شد در [روی] زمین پراکنده گردید و فضل خدا را جویا شوید و خدا را بسیار یاد کنید باشد که شما رستگار گردید (۱۰) پبامبر اسلام (ص)، نماز جمعه را «حج مساکین» دانسته و آنرا «موجب آمرزش گناهان» شمرده است. آمده است که امام موسی کاظم(ع) از روز پنجشنبه خود را آمادهٔ نماز جمعه می‌کرده است.

 

از علی بن ابیطالب (علیه السلام) نقل شده است که «چنانچه غذا و دوایی سبب ضعف در شما می‌شود از خوردن آن قبل از نماز جمعه خودداری کنید تا مبادا از شرکت در نماز جمعه محروم شوید.» و «کسانی زودتر به بهشت می‌روند که زودتر در نماز جمعه حاضر شوند.» امام جعفر صادق(ع) می‌فرماید: «یاران پیامبر، از روز پنجشنبه برای جمعه آماده می‌شدند چرا که جمعه (به خاطر کارهایی که دارد) وقت تنگ است.» سید محمد جواد غروی نماز جمعه را بر اساس آیات سوره جمعه واجب عینی میداند و برای اثبات این مدعا در کتاب نماز جمعه یا قیام توحیدی هفته توضیح مفصل داده است./انتهای پیام/بابائی

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است