<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ امر حجاب یک تکلیف شرعی است/باید با حجاب پاسدار خون شهدا بود

■نوشته شده در:1396/04/22

مدرس حوزه علمیه الزهراء (س) مشهدمقدس در همایش عفاف و حجاب شهر گرمه گفت: حجاب نه تنها هدیه ای بهشتی از جانب پروردگار متعال است بلکه امر حجاب یک تکلیف شرعی است.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، سرکار خانم حسینی مدرس حوزه علمیه الزهراء (س) مشهدمقدس در این همایش به تبیین مسأله مهم حجاب و عفاف در دین مبین اسلام پرداخت و گفت: حجاب، به معنای پوشش اسلامی بانوان، دارای دو بُعد ایجابی و سلبی است. بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است و این دو بُعد باید در کنار یک‌دیگر باشد تا حجاب اسلامی محقق شود.

وی افزود:  ما زنان جامعه اسلامی علاوه براینکه باید حجاب را برای خود یک ارزش بدانیم، باید باحجاب خود پاسدار خون شهدا و مروج و الگوی مناسبی برای دیگران در جهت نشر ارزشهای اسلامی باشیم.

مدرس حوزه علمیه الزهراء بیان داشت: خداوند در سوره های نور و احزاب ، زنان را به سه حجاب امر کرده :حجاب پوششی، حجاب در گفتار و حجاب در رفتار و با استفاده از آیات و روایات و داستانهایی در این زمینه به بیان هرکدام از این موارد پرداخت.

 وی با اشاره به پرهیز از شوخی با نامحرم مطرح کرد : پیامبراکرم (ص) فرمودند: "هرکس با نامحرمی شوخی کند خداوند در مقابل هر کلمه ای که در دنیا با او سخن گفته ، هزار سال  او را در جهنم زندانی خواهد کرد.

لازم به ذکر است همایش  و حجاب به همت حوزه مقاومت بسیج حضرت فاطمه(س) و پایگاههای تابعه در محل پارک بزرگ شقایق برگزار شد، که با استقبال پرشور بانوان شهر گرمه مواجه شد./انتهای پیام

 

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است