<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ گرمه رتبه اول نرخ با سوادی در سطح استان

■نوشته شده در:1396/04/24

مدیر آموزش و پرورش گرمه گفت: شهرستان گرمه دارای رتبه اول نرخ با سوادی در سطح استان است.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، شیرالله باقری رییس آموزش و پرورش شهرستان گرمه در این مورد بیان داشت: طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ ، شهرستان گرمه با رشد ۳/۵ درصدی نسبت به سرشماری سال ۱۳۹۰  دارای بالاترین نرخ باسوادی در گروه سنی ۶سال و بالاتر در سطح استان خراسان شمالی میباشد.

باقری بیان داشت: برهمین اساس در گروه سنی ۶سال و بالاتر نرخ باسوادی کشور ۸۷/۶۴ درصد، و نرخ باسوادی در استان خراسان شمالی ۸۳/۳ درصد و در شهرستان گرمه ۸۷/۹ درصد می باشد.

وی اظهار داشت: در همین گروه سنی ۶سال وبالاتر وضعیت باسوادی شهرستان گرمه بر اساس جنسیت و محل سکونت به شرح ذیل است: نرخ باسوادی مردان: ۹۰/۹۱ درصد، نرخ باسوادی زنان: ۸۴/۹۳ درصد ، نرخ باسوادی درمناطق شهری: ۸۹/۲ درصد و  نرخ باسوادی در مناطق روستایی: ۸۳/۵۶ درصد می باشد.

مدیر آموزش و پرورش گرمه در خصوص اینکه برای آموزش بی سوادان از چه کسانی استفاده می شود، گفت: محدودیتی در انتخاب فرد آموزش دهنده به افراد بی سواد وجود ندارد و حتی این آموزش دهنده ها می توانند از اعضای خانواده خود فرد بی سواد باشد که پس از مراجعه فرد آموزش دهنده به آموزش و پرورش شهرستان و بررسی بی سوادی فرد مورد نظر در سامانه، آموزش ها آغاز و در پایان دوره آزمونی نیز گرفته می شود./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است