<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ آمران به معروف حافظین ناموس مردم

■نوشته شده در:1396/04/26

در حوادثی که برای آمران به معروف و ناهیان از منکر پیش آمد یک موضوع برجسته است و آن "حفظ ناموس مردم" از تعرض بیماران روحی و روانی که آزادی عفاف و حجاب زنان و دختران ایرانی را نمیخواهند.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، متن یادداشت امیر جلالیان کارشناس مذهبی شهرستان گرمه به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

جایگاه بعضی روایات و احادیث گرانبهای اهلبیت علیهم السلام که در حقیقت فرمایشاتی است برای زندگی انسان در همه اعصار بعضی اوقات با گذشت زمان و پیش آمدن حوادثی فهمیده میشود .

مثلا در باب امر به معروف و نهی از منکر  فرمایشات نورانی آل الله علیهم السلام آنقدر تکان دهنده است که انگار زندگی اجتماعی  متکی به آنهاست. و حالا که در زندگی و در سطح جامعه خصوصا شهرهای بزرگ کمی مسئله امربه معروف و نهی از منکر کم رنگ شده است و حوادث متعددی برای شهروندان پیش می آید انسان اهمیت این فرمایشات نورانی را بهتر درک میکند . مثلا در جایی امیرالمومنین علیه السلام میفرماید: همه كارهاى خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهى از منكر چون قطره‏ اى است در درياى عميق.
یا درجایی دیگر رسول الله صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله و سلم در باب این موضوع مسلم دینی و انسانی میفرماید : تا زمانى كه مردم امر به معروف و نهى از منكر نمايند و در كارهاى نيك و تقوا به يارى يكديگر بشتابند در خير و سعادت خواهند بود، اما اگر چنين نكنند، بركت‏ها از آنان گرفته شود و گروهى بر گروه ديگر سلطه پيدا كنند و نه در زمين ياورى دارند و نه در آسمان.
از این دست روایات،  از سوی ذوات نورانی معصومین علیهم السلام بسیار رسیده است که قطعا این فرمایشات تفاسیر واقعی آیات قرآن است آنجا که خداوند به مومنین توصیه میکند: باید از میان شما ،جمعی دعوت به نیکی ، و امر به معروف ونهی از منکر کنند!... ( آل عمران آیه 104 )
یا در جای دیگر خداوند بهترین افراد را آمران به معروف و ناهیان از منکر میداند و میفرماید: شما بهترین امتی هستید که برای مردم پدید آمده است ، به خوبی فرمان می دهید و از بدی باز می دارید و به خدا ایمان دارید...( آل عمران آیه 110 )


پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در حقیقت بزرگترین امربه معروف و نهی از منکر در مقابل طاغوت زمان بود به ما نشان داد که این فریضه آنقدر مهم است که شاید حکومتی با ان حفظ شود و یا حکومتی با آن ساقط شود . بخاطر این فریضه بود که این همه شهید در انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از حرم تقدیم کردیم و میکنیم . قطعا و یقینا حوادث مختلفی چون اردیبهشت ماه سال ۹۰ که حجت‌الاسلام منتظری امام جماعت وقت مسجد انصار الحسین (ع) تهران در اثر ضربه‌ یکی از اراذل چشم چپش را از دست داده و پزشکان مجبور به تخلیه چشم او شدند. یا خرداد ماه همان سال که حجت‌الاسلام فروزش امام جماعت وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران از ناحیه چشم راست آسیب دید. و در حادثه دیگری یک ماه بعد، در تیر ماه سال 90 که شهید طلبه امر به معروف و نهی از منکر علی خلیلی از ناحیه شاهرگ آسیب دید و بر اثر همان جراحت چند سال بعد به شهادت رسید.
و این حوادث منحصر در تهران نیست و میبینیم که حجت‌الاسلام نظری از طلبه‌های جوان حوزه علمیه اصفهان را اراذل و اوباش از ناحیه صورت و دست به شدت مصدوم می‌کنند.
این اتفاقات ادامه پیدا کرد تا آخرین اتفاق که مربوط است به حجت‌الاسلام ذوالفقاری امام جماعت مسجد مرتضی علی(ع) شهرری که با مجروح شدن این روحانی همراه بود.
در تمام این حوادث که برای آمران به معروف و ناهیان از منکر پیش آمد یک موضوع برجسته است و آن حفظ ناموس مردم  از تعرض بیماران روحی و روانی که آزادی عفاف و حجاب زنان و دختران ایرانی را نمیخواهند و خوی حیوان صفتی خود را بروز میدهند و قصد تهاجم به آنها را دارند . 
این جان نثاریها و عمل به فرامین خداوند و رسولان و معصومین علیهم السلام قطعا باعث جلوگیری تبدیل جامعه اسلامی به آنچیزی است که در غرب در حال رخ دادن است که در هر ساعت و بلکه دقیقه ، جسارتها و تعرضهای فراوانی به شهروندان مخصوصا زنان و دختران انجام میگیرد . /امیرجلالیان/انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است