<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ شورای نگهبان یکی از مهمترین نهادهای حکومتی است

■نوشته شده در:1396/04/26

رییس اداره تبلیغات اسلامی گرمه در دیدار با سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان با اشاره به اهمیت این نهاد گفت: شوراي نگهبان در نظام جمهوري اسلامي ايران يكي از مهم‏ترين نهادهاي حكومتي به شمار می آيد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، شیرمحمدیان رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمه در سالروز تاسیس شورای نگهبان با سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان گرمه دیدار کرد و گفت: شورای نگهبان به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است که وظیفه حراست از قانون اساسی از طریق تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و ارائه نظرات تفسیری و همچنین حراست از شرع از طریق تطبیق مصوبات با موازین اسلام را برعهده دارد.

شیرمحمدیان بیان داشت: از سوی دیگر بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت و رهبری جامعه از جمله مهمترین تکالیفی است که برعهده ولی فقیه، به عنوان بالاترین مقام نظام اسلامی، قرار گرفته است و رهبر دارای ولایت مطلقه بر سایر مراجع و نهادهای قانونی می‌باشد و ولی فقیه ضامن عدم انحراف نهادها از وظایف اصیل اسلامی آنها و حرکت در مسیر اسلام می‌باشد.

وی افزود: در حقیقت به عنوان حافظ اسلامیت نظام و پاسدار قانون اساسی می‌باشد و نتیجتا از جمله نهادها و مراجعی است که می‌بایست براین اساس اتخاذ مسیر کند و با سرلوحه قراردادن اندیشه‌ها، بیانات و رهنمودهای حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری در جهت اجرای هرچه بهتر وظایف خود اقدام کند.

در ابتدای جلسه نیز مسعود محمودیان سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان گرمه ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان به تشریح وظایف این نهاد پرداخت و افزود: شورای نگهبان یکی از ارکان اصلی و تأثیر گذار نظام جمهوری اسلامی می باشد و همواره مورد تأیید و حمایت امام راحل (ره) و امام خامنه ای( مد ظله العالی) بوده است.

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان گرمه اظهار داشت: این شورا وظائف مهم و خطیری را بر عهده دارد که اهم آن عبارتند از: 1_ نظارت بر قانونگذاری 2 _ تفسیر قانون اساسی 3 _ نظارت بر انتخابات 

وی ادامه داد: با توجه به نقش سازنده و مؤثر این نهاد مقدس در قوام و ثبات نظام همواره مورد هجمه بیگانگان بوده , لکن شورای محترم نگهبان تاکنون با صلابت و اقتدار و بدون جهت گیری سیاسی به وظائف خود به نحو احسن عمل نموده است./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است