<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ &#۱۷۱;مارتین لندا&#۱۸۷; هنرپیشه دارنده اسکار درگذشت

■نوشته شده در:1396/04/26

مارتین لندا شهرتش را بخاطر بازی در سریال «ماموریت غیرممکن» به دست آورد بعد بخاطر بازی در فیلم ترسناک «اد وود» در سال ۱۹۹۴ مفتخر به دریافت اسکار شد.


«مارتین لندا» هنرپیشه دارنده اسکار درگذشت,

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مارتین لندا هنرپیشه «ماموریت غیرممکن» و دارنده اسکار بازیگری در مرکز پزشکی دانشگاه یو‌سی‌ال‌اِی درگذشت.

مارتین لندا شهرتش را بخاطر بازی در سریال «ماموریت غیرممکن» به دست آورد بعد بخاطر بازی در فیلم ترسناک «اد وود» در سال 1994 مفتخر به دریافت اسکار شد.

باربارا بین همسر لندا نیز در «ماموریت غیرممکن» ایفای نقش کرد. این فیلم در سال 1966 به سرعت به یکی از بهترین فیلم‌ها بدل شد. این فیلم که بصورت سریال پخش می‌شد تا سال 1973 ادامه یافت.

پس از موفقیت‌های مستمر، جین رودنبری برای ایفای نقش «مستر اسپاک» در «پیشگامان فضا» از او درخواست کرد و و به گفته خودش چون شخصیت این کارکتر موجودی نیمه انسان و عاری از احساس بود و احمق، اظهار داشت که نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند و آن نقش را نپذیرفت که بعد به «لئونارد نیموی» داده شد که به شهرت بسیار زیاد دست یافت. لئونارد نموی به جای لندا نقش وی را در ماموریت غیرممکن نیز ایفا کرد.

لندا همچنین در نقشی ترسناک در «شمال از شمال غربی» آلفرد هیچکاک ظاهر شد.

در سال 1955 به همراه تعداد زیادی از هنرپیشگان در آزمون «استودیوی هنرپیشگان» شرکت کرد که در این آزمون تنهااو و «استیو مک‌کویین» انتخاب شدند.

سال 1988 با بازی در «مرد و رویایش» اثر فرانسیس فورد کاپولا برای اولین بار نامزد دریافت اسکار شد. سال بعد مجددا برای بازی در فیلم «جرم و بزه» اثر وودی الن نامزد دریافت اسکار شد. سومین نامزدی را برای فیلم «اد وود» اثر تیم برتون تجربه کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است