<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ تحویل یک بهله پرنده شکاری دلیجه به محیط زیست در گرمه

■نوشته شده در:1396/04/27

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه از تحویل یک بهله دلیجه توسط یکی از شهروندان گرمه ای به این اداره خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، صفرزاده رییس اداره حفاظت محیط ریست شهرستان گرمه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در پی گزارش حضوری یکی از شهروندان گرمه ای مبنی بر کشف یک پرنده شکاری، کارکنان این اداره پرنده ای که از نوع دلیجه بود را تحویل گرفتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه ادامه داد: بر اساس مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست هرگونه شکار یا نگهداری غیرمجاز این پرندگان غیرقانونی بوده و مشمول ضرر و زیان است و از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس اطلاع دهند.

 وی افزود: دلیجه از پرندگان شکاری (روز زی)و از تیره شاهینیان است که با تکنیک خاص خود در شکار طعمه ،از گونه های دیگر به خوبی تشخیص داده می شود و دلیجه و تعدادی اندک از پرندگان دیگر از جمله پرستوهای دریایی تنها برای چند ثانیه قادرند قبل از یورش به طرف طعمه در هوا بال‌بال زنان درجا باقی بمانند.

صفرزاده بیان داشت: دلیجه در زیستگاههای مختلفی به سر می برد و معمولاً تکزی بوده و در از بین بردن جانوران موذی که به محصولات کشاورزی و باغ ها و درختان آسیب می رسانند نقش مهمی دارد./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است