<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ جذب یش از ۱/۵ میلیارد تومان اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی گرمه

■نوشته شده در:1396/06/05

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه بمناسبت هفته دولت گزارشی از فعالیتها و عملکرد چهار ساله دولت در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه ارائه نمود.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، احمد ملاصالحی رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مهمترین عملکردچهار ساله دولت در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه گفت: تخصیص بیش از ۱/۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و سازمانی جهت مرمت آثار تاریخی و ایجاد تاسیسات گردشگری در سطح شهرستان گرمه – بویژه در روستاها ( مرمت بناهای تاریخی رباط عشق – رباط قره بیل – ساخت کمپینگ گردشگری روستای دشت و ...) می توان نام برد.

وی ادامه داد: کاوش های باستان شناسی در تپه ها و محوطه های باستانی شهرستان با حضور تیم های کاوشگر داخلی و خارجی ( آلمان – ژاپن – فرانسه و چین و ... ) نیز از دیگر فعالیت های این سازمان در شهرستان گرمه می باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی گرمه افزود: افزایش ورود 500 درصدی گردشگران خارجی ( آسیا – اروپا و آمریکا ) به کشور و به همین میزان شهرستان گرمه از مواردی است که نمی توان نسبت به آن بی توجه بود.

وی بیان داشت: ثبت ملی بسیاری از آثار تاریخی شهرستان و همچنین آیین های سنتی و مذهبی در فهرست آثار ناملموس معنوی کشور ( جشنواره سمنو – تعزیه بنی اسد و ... ) نیز از جمله فعالیت های چهارساله این نهاد است.

ملاصالحی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: از دیگر فعالیت های اخیر سازمان، برپایی نمایشگاه های بین المللی و داخلی در حوزه معرفی صنایع دستی و غذاهای بومی محلی کشور در خراسان شمالی با حضور هنرمندان صنایع دستی شهرستان در طول چهار سال و برپایی نمایشگاه صنایع دستی کشوری از 18 الی 22 مرداد ماه 96 در بش قارداش بجنورد می باشد.

وی اضافه کرد: همچنین تکمیل نماسازی، محوطه سازی و تعمیر بام بنای تاریخی نظرگاه امام علی (ع) شهر گرمه و افتتاح در هفته دولت امسال نیز از جمله کارهای انجام شده توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه طی چهارسال اخیر می باشد./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است