<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ نمایش بازسازی واقعه غدیر برای دومین سال در گرمه/غدیر متعلق به همه ی مسلمین است

■نوشته شده در:1396/06/16

نمایش بازسازی واقعه غدیر درایام دهه امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر برای دومین سال در شهرستان گرمه برگزار می گردد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، واقعه عظیم و تاریخی غدیر خم مهمترین حادثه تاریخ اسلام بعد از بعثت پیامبر اعظم (ص) می باشد که باید به آن بیشتر توجه شود زیرا غدیراساسی ترین برنامه پیامبر اعظم (ص) برای دوام و عزت و شکوه اسلام است.

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که محمد، پیامبر اسلام، در ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری (مطابق با ۲۸ اسفند سال ۱۰ خورشیدی) علی بن ابی طالب را «ولی» مؤمنان اعلام کرد؛ سالروز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر شهرت دارد.

غدیر، نماد اتحاد امت و نشان پیوند رسالت و امامت است و این دو از یک ریشه می باشند و این بیانگر آن است که غدیر متعلق به تمامی امت اسلام می باشد.

در صدر اسلام غفلت شده و شاید اگر واقعه ی غدیر را با شور و نشاط مانند حادثه ی عاشورا  بیان می کردند شاید امروز ما مشکلی نداشتیم. بالاخره اکمل دین غدیر هست و اگر قرار هست پایدار بشود بایستی به فرهنگ تبدیل شود.

 

به بهانه بازسازی واقعه غدیرخم در شهرستان گرمه، خبرنگار پایگاه خبری گرمه از مسئولین اجرایی این مراسم بزرگ گزارشی را تهیه نموده است که با هم آن را می خوانیم؛

 

با تمام توان برای اجرای این برنامه بزرگ تلاش خواهیم کرد
محمود رمضانی کارگردان نمایش بازسازی واقعه غدیر شهرستان گرمه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تمام سعی و تلاش خود را با همکاری عوامل اجرایی به کار خواهیم برد تا برای اجرای این برنامه تمامی صحنه هایی که در این روز تاریخی به وقوع پیوسته است را برای عموم به نمایش بگذاریم.

وی گفت: علاوه بر تیم اجرایی تیم کارگردانی با مشخص کردن بازیگران و شخصیت های اصلی نمایش این واقعه تاریخی نیز در نظر گرفته شده است که راس ساعت 9 صبح روز عید غدیر خم در تاریخ ۱۸ شهریور ماه در مجموعه تفریحی پارک فدک به اجرا در خواهد آمد.

کارگردان نمایش بازسازی واقعه بیان داشت: بازسازی واقعه غدیرخم نخستین بار در سال 1389 در دامنه کوه خضرنبی شهر قم با جمعیتی بالغ بر 70 هزار نفر تماشاگر برگزار شد.

وی اضافه کرد: از همان سال 89 که بدلیل تقارن روز عیدغدیر با 5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین برگزارشد، همه ساله تا امسال در بیش از 100 نقطه کشور و حتی در مناطق سنی نشین، و کشورهایی همچون عراق و لبنان نیز اجرا می شود.


امسال، گرمه تنها شهرستان مجری بازسازی واقعه غدیر است
سرگرد هادی نعیمی فرمانده ناحیه سپاه شهرستان گرمه ابراز داشت: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم برای دومین سال( سال 93 و 96) روز عیدغدیر در شهرستان گرمه اجرا می شود، و امسال تنها شهرستانی که مجری برگزاری این برنامه عظیم در استان خراسان شمالی شده، شهرستان گرمه می باشد.

وی عنوان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری که میفرماید: «پیام غدیر به دنیا، پیام الگوی حکومت اسلامی است» برگزاری باشکوه مراسم از نظر اعتقادات ملی و مذهبی بسیار حائز اهمیت است لذا تلاش شد تا امسال نیز با برگزاری این نمایش بتوانیم فرهنگ ناب اسلامی را بیش از پیش در جامعه ترویج دهیم.

فرمانده ناحیه سپاه گرمه واقعه بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص)، غدیر خم و کربلا را سه حادثه تاریخی بزرگ اسلام بر شمرد و افزود: پس از این سه واقعه تشکیل یک حکومت  ولایی و شیعه که همان انقلاب اسلامی ایران بود به وقوع پیوست که با توجه به اینکه هدف این نظام مقدس رساندن این حکومت به صاحب اصلی آن که صاحب زمان است بازگرداند که این امر هم مورد تاکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

 

80 درصد امور اجرایی نمایش بازسازی انجام شده است
پاسدار مهدی حسن زاده مسئول برگزاری نمایش بزرگ واقعه بازسازی غدیرخم در شهرستان گرمه گفت: تا این لحظه بیش از 80 درصد امور اجرایی برای بازسازی واقعه تاریخی غدیرخم توسط عوامل اجرایی انجام شده است.

وی افزود: در سال 93 که برای اولین بار در شهرستان گرمه نمایش بازسازی واقعه اجرا شد، شاهد حضور بیش از 4 هزار نفر از همشهریان و هم میهنان عزیز از نقاط مختلف استان بودیم؛ امسال نیز با برآوردی که با همفکری ستاد اجرایی برنامه داشته ایم، پیش بینی بیش از 5 هزار مخاطب را کرده ایم، که در نوع خود تعداد کم نظیری از مشارکت مردم را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: یک رقابت بسیار صمیمانه در استان‌های مختلف کشور برای برگزاری این مراسم صورت گرفته است. همچنین در سایر استان‌ها ، چه استان شیعی و چه استان‌های شیعی و سنی یک کار مشترک به صورت ترکیبی انجام می‌گیرد. همچنین در برخی از نقاط مسئولان برگزاری به دلیل استقبال مردم درخواست بیش از یک روز اجرای واقعه را داشتند.

وی ادامه داد: ما هم در شهرستان گرمه امسال تمام تلاش و همت خود را به کار بسته ایم تا با به کارگیری نیروهای متعهد و متخصص و کارآمد و توانا بتوانیم بهتر و با کیفیت تر از سال 93 ، نمایش بازسازی واقعه غدیرخم را به منصه ظهور برسانیم.

خبرنگار: محمدصادق بابائی

/انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است