<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ اصالت تعزیه خوانی گرمه یک میراث معنوی برای شهرستان است

■نوشته شده در:1396/06/22

معاون هنری اداره کل ارشاد اسلامی در نشست هم اندیشی فعالان گروه های تعزیه شهرهای درق، ایور و گرمه گفت: اصالت هنر تعزیه در گرمه موجب ثبت آن به عنوان میراث معنوی شهرستان شده است.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، ابوالحسن حیدری معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در این جلسه با بیان اینکه هنر تعزیه از دیر باز پیام آزادگی و جلوه های ماندگار عرصه عاشورا را نسل به نسل منتقل کرده است، گفت: جایگاه واقعی  هنر تعزیه بایستی در جامعه  بیشتر  شناخته شود.

وی افزود: تعزیه خوانی می تواند در حفظ و انتقال آیین های معنوی موثر باشد  که می بایست برای حفظ این هنر آیینی و میراث معنوی در شهرستان تلاش کرد.

حیدری با تاکید بر حفظ رویکرد مردمی این هنر فاخر و ارزشی تصریح کرد: اصالت هنرتعزیه  موجب ثبت آن به عنوان میراث معنوی است.


سید عباس هاشمی رییس انجمن تعزیه خراسان شمالی  هم در این نشست با ارایه برنامه های انجمن ، پیگیری امور عضویت و بیمه ای فعالان تعزیه به عنوان یکی از مهمترین دغدغه ها و مشکلات تعزیه خوانان ذکر کرد.

در ادامه برنامه فعالان تعزیه شهرهای گرمه، ایور و درق به بیان مشکلات موجود در سطح حسینیه ها و مسائل مربوط تعزیه خوانان پرداختند.

در پایان برنامه نیز به رسم یادبود از سرپرستان گروه های تعزیه هر 3 شهر با اهدای لوح و بسته فرهنگی، تقدیر و تشکر بعمل آمد.

/انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است