<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ مفهوم معلولیت از کار افتادگی و ناتوانی نیست/افراد معلول انسان های پویایی هستند

■نوشته شده در:1396/09/13

معاون فرماندار گرمه در بازدید از مدرسه استثنایی نیایش این شهرستان با بیان اینکه معلولان انسان های پویایی هستند بیان داشت: مفهوم معلولیت از کار افتادگی و ناتوانی نیست.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، اسماعیل مکرمی معاون فرماندار شهرستان گرمه در حاشیه بازدید از مدرسه استثنایی نیایش شهر گرمه در سخنانی ضمن تبریک 12 آذر ماه روز جهانی معلولان ، افراد معلول را انسان‌های توانمند و با استعداد دانسته و گفت: مفهوم معلولیت از کار افتادگی و ناتوانی نمی باشد بلکه افراد معلول انسان‌های پویایی هستند که با امید به زندگی در برابر کلیه مسائل و مشکلات مقاومت کرده و با کسب موفقیت هایی موجب فخر جامعه نیز بوده اند.

وی خدمت رسانی به عموم شهروندان بویژه قشر معلول و تحت پوشش بهزیستی را کاری ارزشمند و پسندیده بیان نموده و با تاکید بر شناسایی استعدادها و پتانسیل های معلولین ، فراهم ساختن زمینه بروز توانمندی های آنان را از وظایف اصلی مسئولین دانست.

مکرمی بر مناسب سازی محیط برای حضور بیشتر و ایمن معلولان تاکید نمود و افزود: حضور معلولان و بهره مندی آنها از مواهب اجتماعی و طبیعی از حقوق غیر قابل انکار افراد است و بسته به میزان مناسب بودن اجتماع و محیط برای حضور همه شهروندان و فراهم نمودن بستر لازم برای بهره مندی عموم شهروندان خصوصا معلولان یکی از اولویت های شهرستان می باشد.

قابل ذکر است در پایان بر نامه از کلیه دانش آموزان تقدیر گردید.

/انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است