<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ مهریه های سنگین برای ازدواج جوانان نه تنها ارزش ندارد بلکه مخرب است/بیشتر طلاق های موجود در پنج سال اول ازدواج صورت میگیرد

■نوشته شده در:1396/09/18

معاون فرماندار گرمه در همایش ازدواج آسان با اشاره به وضعیت نامناسب طلاق های چندسال اخیر گفت: مهریه های سنگین برای ازدواج جوانان نه تنها ارزش و کلاس ندارد بلکه مخرب است و موجبات جدایی و طلاق را فراهم میکند.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، اسماعیل مکرمی معاون فرماندار گرمه در همایش ازدواج آسان در سخنانی با تبریک میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و آغاز هفته وحدت باتاکید براهمیت ازدواج آسان در دین مبین اسلام وضرورت ازدواج آگاهانه و به هنگام گفت:سلامت اجتماع در گرو سلامت خانواده است وخانواده سالم نتیجه ازدواج وانتخاب صحیح ودرست است.

وی با بررسی دلایل جوانان برای عدم ازدواج؛ نقش خانواده و فرهنگ در منفی شدن نگرش جوانان را بررسی کرد و از خانواده ها خواست با برداشتن موانع کمک کنند تا جوانان نسبت به ازدواج نگرشی مثبت پیدا کنند.

مکرمی با نگران کننده بودن آمارهای طلاق موجود در جامعه اظهار کرد: مهریه های سنگین در ازدواج نادرست است و پیوند زناشویی دو زوج در جامعه اسلامی باید بر عقلانیت، آموزه های دینی و قرآنی استوار باشد.

وی افزود:متاسفانه بر اساس آمارهای موجود بیشتر طلاقها در پنج ساله اول ازدواج صورت می گیرد که بایستی این آسیب در جلسات مختلف امور اجتماعی و فرهنگی بحث و بررسی شود./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است