<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ ایجاد مافیای کتب کمک آموزشی/ سود میلیاردی بنگاه‌های اقتصادی کتب کمک درسی

■نوشته شده در:1396/09/20

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید مجوزها برای فعالیت کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.


ایجاد مافیای کتب کمک آموزشی/ سود میلیاردی بنگاه‌های اقتصادی کتب کمک درسی,

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «استفاده دانش‌آموزان از کتاب‌های کمک آموزشی»، اظهار داشت: امروز شبکه گسترده‌ای در این خصوص در کشور به دنبال سوء استفاده از نیاز دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: از یک طرف بعضی از مدارس کیفیت لازم را ندارند و والدین دانش‌آموزان نیز شاغل بوده و فرصت پاسخگویی به سؤالات دانش‌آموزان را ندارند.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس افزود: دانش‌آموزان احساس نیاز می‌کنند و سراغ کتب کمک آموزشی می‌روند و این کتب نیز با محتوایی همراه با اشکال ارائه می‌شود و این حل‌المسائل‌ها نیز به اسامی مختلف و با تغییر جلد و نویسنده انتشار می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز بعضی از مدیران مدارس و معلمان خودشان به دانش‌آموزان در خصوص استفاده از کتب کمک آموزشی پیشنهاد داده و راهنمایی می‌کنند و در برخی از موارد نیز نوعی هماهنگی بین این افراد و انتشارات کتب وجود دارد.

وی متذکر شد: کسی در خصوص این کتب نظارت نمی‌کند و باید مجوزها برای ورود کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

 انتهای پیام/

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است