<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ معرفی سرپرست کاروان بازی های آسیایی بعد از انتخابات کمیته المپیک

■نوشته شده در:1396/09/20

سرپرست کاروان ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی اندونزی بعد از انتخابات کمیته ملی المپیک و توسط تیم مدیریتی جدید معرفی خواهد شد.


معرفی سرپرست کاروان بازی های آسیایی بعد از انتخابات کمیته المپیک ,

به گزارش خبرنگار مهر، گزینه سرپرستی کاروان ورزش ایران برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و معرفی نشدن آن تا به امروز، یکی از مواردی است که در رابطه با آن انتقاداتی به کمیته ملی المپیک وارد است چرا که چندماه از زمان مورد تاکید و قانونی برای تصمیم‌گیری در این زمینه گذشته اما مسئولان کمیته ملی المپیک هنوز اقدامی انجام نداده اند. 

اگرچه در یکی از نشست های اخیر هیات اجرایی کمیته ملی المپیک (نشست ۶ آبان ماه) در رابطه با گزینه های سرپرستی برای کاروان بازی های آسیایی صحبت هایی مطرح و حتی اینطور اعلام شد که در جلسات آتی در این زمینه تصمیم گیری می شود اما این موضوع تا به امروز که نشست هماهنگی بازی های آسیایی در اندونزی آغاز شده، به تاخیر افتاده است. 

حتی برای نشست جدید هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که امروز دوشنبه برگزار می شود هیچ دستور جلسه ای مبنی بر معرفی سرپرست ارائه نشده چراکه ظاهرا مسئولان کمیته ملی المپیک قصد دارند تصمیم گیری در این زمینه را تا زمان انتخابات به تعویق بیندازند تا تیم مدیریتی جدید در مورد آن تصمیم لازم را اتخاذ کند!

انتخابات کمیته ملی المپیک ۲۵ دی ماه برگزار می شود یعنی زمانیکه ۶ ماه به بازی های آسیایی باقی مانده و این در حالی است که طبق آنچه کمیته بین المللی المپیک به آن تاکید دارد یک سال و نیم قبل از بازی ها باید سرپرست مشخص شود. در اساسنامه کمیته ملی المپیک هم قید شده یک سال پیش از بازی ها سرپرست کاروان اعزامی معرفی شود. 

در هر صورت حتی اگر سرپرست کاروان آسیایی همین امروز هم معرفی شود، دیر است بخصوص برای این دوره بازی های آسیایی که به خاطر پراکندگی محل برگزاری رشته های مختلف و انجام آنها در جاکارتا و پالمبانگ و چند حومه این دو شهر، کار از همیشه سخت تر است و نیاز به پیگیری و هماهنگی دقیقتری دارد. 

اینکه چرا و به چه دلیل معرفی سرپرست برای کاروان اعزامی به مهمترین رویداد ورزش آسیا انجام نشده و بر چه مبنایی تصمیمی که باید خیلی وقت پیش انجام می شد به یکی دو ماه دیگر موکول شده است، اصلا مشخص نیست به خصوص اینکه از امروز هم اولین نشست هماهنگی سرپرست کاروان های بازی های آسیایی در اندونزی آغاز شد. اصغر رحیمی همراه با خانم اسلامیان در این نشست به عنوان نمایندگان کمیته ملی المپیک ایران شرکت کرده اند نه به عنوان سرپرست!

به گزارش خبرنگار مهر، هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال آینده برگزار می شود.

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است