<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ دستگيری حفار‌ غيرمجاز در شهرستان گرمه

■نوشته شده در:1396/11/08

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه از دستگیری حفار غیرمجاز و کشف و ضبط ادوات حفاری در این شهرستان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، احمد ملاصالحی رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه گفت: مبنی بر گزارش حفاری غیرمجاز در حین گشت‌زنی در منطقه کفشدوزک، موضوع در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت و نیروهای یگان حفاظت به بررسی موضوع و پایش محل به‌صورت نامحسوس برای صحت یا سقم موضوع پرداختند.

وی افزود: بعد از اطمینان از صحت خبر با هماهنگی نیروهای انتظامی و در عملیاتی که صورت گرفت یک نفر دستگیر شد و یک مورد حفاری غیرمجاز  به همراه یک دستگاه موتوربرق و یک دستگاه پیکور جهت حفاری مشاهده شد.

صالحی اظهار داشت: طبق قانون ضرورت اخذ مجوز برای ساخت، خریدوفروش دستگاه‌های فلزیاب، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب و همچنین ورود آن به کشور منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی کشور است.

ملاصالحی یادآور شد: همشهریان گرامی می‌توانند هرگونه اطلاعات و گزارش در مورد جرم مواریث فرهنگی کشور را از طریق شماره 05832228954 برای پیگیری و رسیدگی به یگان حفاظت استان مخابره کنند./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است