<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ تحویل یک بهله پرنده شکاری دلیجه به محیط زیست گرمه

■نوشته شده در:1396/11/29

رئیس اداره محیط زیست شهرستان گرمه از تحویل یک بهله پرنده شکاری از نوع دلیجه توسط شهروند وظیفه شناس گرمه ای خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری گرمه، احمد صفرزاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه در گفتگو با خبرنگار ما در این رابطه ابراز داشت: پس از مراجعه حضوری یکی از دوستداران محیط زیست شهر گرمه بنام محمدصادق بابائی-مدیر کانال تلگرامی گرمه نیوز، به اداره شهرستان و تحویل پرنده شکاری دلیجه، ماموران یگان حفاظت محیط زیست نیز پرنده را از وی تحویل گرفتند.

وی افزود: این پرنده پس از تیمار توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در دامان طبیعت رهاسازی می شود.

احمد صفرزاده بیان داشت: دلیجه از جمله پرندگان بومی ایران و از راسته غواص سانان، تیره شاهینیان است و زیستگاه این پرنده در مناطق باز، درختزارها و حاشیه تالابها، روی تیرهای برق و صخره ها در نزدیکی شهرها و روستاها بوده در علفزارها، سواحل، کشتزارها، فضای باز جنگل‌ها و گاهی در شهرها دیده می شود.

وی عنوان کرد: دلیجه در زیستگاههای مختلفی به سر می برد و معمولاً تکزی بوده و در از بین بردن جانوران موذی که به محصولات کشاورزی و باغ ها و درختان آسیب می رسانند نقش مهمی دارد.

این مقام مسئول  ضمن قدردانی از مشارکت مردم طبیعت‌ دوست و حامی محیط ‌زیست شهرستان در حفاظت از محیط‌ زیست، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند موارد این‌چنینی و هرگونه تخلفات شکار و صید و تخریب و تجاوز به محیط‌ زیست را به اداره حفاظت محیط ‌زیست شهرستان گرمه اطلاع دهند./انتهای پیام

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است