<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ ۸ هزار تن بذر اصلاح شده در بین زارعین استان قزوین توزیع شد

■نوشته شده در:1396/12/15

قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : درسال زراعی جاری ۸ هزار و ۶۵۰ تن بذور اصلاح شده بین زارعین استان جهت کشت پاییزه توزیع شد.


۸ هزار تن بذر اصلاح شده در بین زارعین استان قزوین توزیع شد,

به گزارش خبرنگار مهر، مجید اسماعیلی روز یکشنبه در جلسه کمیته فنی بذر که با حضور مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه برگزار شد اظهار کرد: از این میزان بذور اصلاح شده ۵ هزار و ۷۶۵ تن بذر گندم آبی، یک هزار و ۹۸۴ تن بذر گندم دیم و ۹۰۰ تن بذر جو آبی است که در بین کشاورزان برای کشت پاییزه سال زراعی جاری توزیع شده است.

وی افزود: در سال زراعی جاری برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای تولید بذر حدود ۶ هزار تن بذر گندم دیم و  هشت هزار و ۴۰۰ تن گندم آبی انجام شده است.

اسماعیلی اضافه کرد : از این میزان بذور گندم آبی و دیم، حدود ۲ هزار و ۱۱ هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت بذر گندم آبی و حدود ۳ هزار و ۸۹۵ هکتار به زیر کشت گندم دیم رفته  است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد : حدود ۷۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت مزارع بذری کلزا رفته است.

اسماعیلی افزود : این میزان اراضی کشاورزی کلزا در سه مزرعه در سطح شهرستانهای استان اجرا شده که  از ارقام نپتون و ناتالی در آن مزارع کشت شده است.

به گفته ی این مقام مسئول؛ امکان تولید بذر تا ۱۷ هزار تن در صورت حفظ شرایط در استان وجود دارد.

اسماعیلی  از مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه خواست : هر چه سریعتر کمیته فنی بذر را در شهرستانها فعال کنند.

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است