<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ اخذ مالیات ۲ تا ۶ درصدی ازغول‌های آی‌تی آمریکا در اروپا محقق می‌شود؟

■نوشته شده در:1396/12/15

فناوری اطلاعات > اینترنت - قوانین اخذ مالیات از غول‌های آی‌تی آمریکایی در اروپا از محل استقرار کمپانی به محل کاربران استفاده کننده تغییر می‌کند.        اخذ مالیات ۲ تا ۶ درصدی ازغول‌های آی‌تی آمریکا در اروپا محقق می‌شود؟
      ,

 

به گزارش خبرآنلاین، کمیسیون اروپایی در تازه‌ترین تصمیم خود مقرر کرده است که به جای گرفتن مالیات از کمپانی‌هایی مانند آمازون، گوگل، آلفابت، فیس‌بوک و... در کشوری که حضور دارند، مالیات بر اساس محل کاربران در کشورهای عضو گرفته شود.{لینک}

بدین ترتیب سیاست استقرار کمپانی‌های آی تی در کشورهایی مانند ایرلند و لوکزامبوگ که کمترین میزان اخذ مالیات از کمپانی‌های خارجی را دارند؛ محلی از اِعراب نخواهد داشت و مبنای محاسبه برای اخذ مالیات، تعداد کاربران اروپایی در هر کشور است که عضو فیس بوک، آمازون و ... هستند.

تاکنون کمپانی‌های بزرگ با استقرار دفتر اروپایی خود در کشورهایی مانند ایرلند و ... سعی کرده‌اند از دادن مالیات طفره بروند که نمونه بارز آن اپل بوده است اما قانون جدید مبنای اخذ مالیات را کشور و تعداد کاربران تعریف کرده است. از سوی دیگر آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه با اصلاح سیستم مالیاتی، ایرلند را تحت فشار قرار داده تا دیگر نتواند هاب منطقه باشد.

پیشنهاد میزان مالیات نیز قابل توجه بوده و از 2 تا 6 درصد از درآمد کمپانی‌های مذکور خواهد بود.

 

5656

 

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است