<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ واکنش بیمه سلامت به ادعای انجمن داروسازان تهران

■نوشته شده در:1397/03/27

سازمان بیمه سلامت ایران، در واکنش به ادعای بازرس انجمن داروسازان تهران مبنی بر اینکه بیمه سلامت برای نسخه های دارویی سقف گذاشته است، توضیحاتی ارائه داد.


واکنش بیمه سلامت به ادعای انجمن داروسازان تهران,

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه بیمه سلامت با داروخانه های تازه تاسیس قرارداد نمی بندد، محمد هاشمی سرپرست روابط عمومی و امور بین المل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: در هیچ جای کشور هیچ سقفی برای داروخانه‌ها و بخش‌های سرپایی و پاراکلینیکی از طرف سازمان بیمه سلامت نگذاشته ایم.

وی افزود: گایدلاین‌هایی در بخش بستری از طرف وزارت بهداشت برای ارائه دهندگان خدمت در حال ابلاغ است که سازمان‌های بیمه‌گر نیز موظف به اجرای آن هستند. در نتیجه گایدلاین‌ها و راهنماهای بالینی نباید با سقف اشتباه گرفته شود، زیرا هیچ سقفی از طرف سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است.

هاشمی درباره مطالبات معوقه داروخانه ها، نیز گفت: در سال ۹۶ به طور میانگین در مورد داروخانه ها دو ماه معوقه داریم و از فروردین ۹۷ نیز به صورت ماهیانه پرداخت‌ها در حال انجام است.  حتی اگر ارائه دهندگان خدمت سند هم ارائه نکرده باشند، ۷۰ درصد به صورت علی‌الحساب و بقیه بعد از دریافت سند پرداخت می‌شود.

وی درباره قراردادهای جدید، اظهارداشت: ادارات کل استان ها می توانند با توجه به بودجه و اعتبارات استانی، قرارداد جدید تنظیم کنند.

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است