<

آیا تمایل دارید در کانال گرمه عضو شوید؟

■ شهید دکتر صادقی

■نوشته شده در:1393/03/07

شهيد حجت الاسلام و المسلمين دكتر قاسم صادقي، دوم مهر سال 1315 در شهر گرمه پا به عرصه حيات گذاشت و در جريان 7 تير و بمب گذاري دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي شهيد شد.


شهيد دكتر قاسم صادقي به تاريخ دوم مهر 1351 در گرمه چشم به جهان گشود . در سن هفت سالگي از مادر محروم و در 12 سالگي براي تحصيل و بهره برداري از مكتب پوياي تشيع ، به حوزه علميه مشهد عزيمت نمود . پس از تحصيلات مقدماتي در مدرسه « نواب» سطح را از محضر آيت الله قزويني و خارج فقه را از محضر آيت الله ميلاني استفاده نمود و در اين رابطه به درجات عالي نائل آمد . سپس وارد  دانشگاه شد و پس از اخذ ليسانس به خدمت دبيري پرداخت و در كنار آن موفق به ادامه تحصيل و اخذ دكتري در رشته فقه وحقوق اسلامي وپس از چندي جهت تدريس وارد دانشگاه شد و بالاخره در دوره اول مجلس شوراي اسلامي با تاييد علماء طراز اول مشهد مقدس و حدود 7/59% آراء به عنوان نماينده مشهد وارد مجلس شوراي اسلامي  گرديد و در مجلس به عضويت در كميسيون آموزش وپرورش ، فرهنگ و تحقيقات و تعليمات عاليه در آمد .

شهيد دكتر صادقي از هنگامي كه به صورت يك طلبه ساده در حجره مدرسه نواب ميزيست ، تا زماني كه در سطح دانشگاه به استادي ويا در سنگر مجلس به نمايندگي پرداخت ، به صورت مسلماني بي پيرايه ومتواضع زيست و هميشه در سنگر دفاع از اسلام و مقدسات آن بود . در دوران تحصيل دوستان او را به عنوان طلبه اي عادل و مجتهد مي شناختند و در دوران استادي ، دانشجويان او را به صورت استادي برادر و مهربان استقبال مي كردند .

با توجه به مطالعاتي كه در زمينه جهان بيني اسلامي داشت ، جلسات درس وبحث او كوبنده مخالفين  قرآن و سخنانش مشت محكمي بر دهان منكران الله بود و در سنگر توحيد با كفر وشرك مبارزه مي كرد .

از شهيد دكتر صادقي دو كتاب ، يكي در رابطه با مبداء وديگري در رابطه با معاد و تعدادي مقالات به يادگار مانده است .

شهيد دكتر صادقي در طول عمر پر ثمر خويش به حج ، عتبات ، سوريه ، اردن ومصر سفر كرد . اخلاص وپاكي شهيد صادقي به صورت با شكوهي در كارها يش مي درخشيد وبراي اجراي احكام الهي دلش مي تپيد . عاشق الله بود وسوز گداز  وتهجدش انسان را به ياد عارفان پاكباخته مي انداخت ، تا بالاخره در جريان 7 تير و بمب گذاري دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي شهيد وبه آرزوي ديرينه اش رسيد وبه لقاء الله پيوست .

 از شهيد صادقي دو پسر به نامهاي محمدو علي ويك دختر به يادگار مانده است كه به لطف خدا راه پدر را ادامه خواهند داد .

مقام معظم رهبری در سفر خود به استان خراسان شمالی  شهید دکتر قاسم صادقی از اهالی شهر گرمه را آیت استعداد معرفی نمودند.

برچسب ها:

نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
آخرین اخبار
اخبار پربیننده
نقل و نشر مطالب تنها با ذکر نام پایگاه خبری گرمه بلامانع است